1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
2
3
4
5
6
7
8
9

تور کنیا در یک نگاه

برنامه سفر

مدت زمان برنامه: 9 روز از 1 الی 9 تیرماه 1401

شرح جزئیات تور کنیا:

شب اول: چهارشنبه ۳۱ خرداد (۲۱ جون)

ساعت ۲۳:۴۵ شب از فرودگاه امام با پرواز قطری به سمت دوحه پرواز می‌کنیم و اندکی پس از نیمه شب هواپیما در دوحه به زمین می نشیند.

روز اول: پنجشنبه ۱ تیرماه (۲۲ جون)

در ساعت ۰۱:۵۰ به سمت نایروبی پرواز می‌کنیم و در ساعت ۰۷:۲۵ به نایروبی خواهیم رسید. پس از انجام پروسه فرودگاهی راهی هتل ۴ ستاره مان می شویم. پس از استراحت مختصر برای خرید سیم کارت و چنج پول به یک مرکز خرید نزدیک هتل خواهیم رفت. بعدازظهر به هتل بازمی گردیم و به استراحت خواهیم پرداخت.

روز دوم: جمعه ۲ تیرماه (۲۳ جون)

بعد از صبحانه به سمت پارک ملی ماسایی مارا حرکت می‌کنیم. حوالی ظهر به محل اقامت که یک لوژ ۴ ستاره است خواهیم رسید و پس از تحویل گرفتن اتاق ها به اولین گشت سافاری در پارک خواهیم پرداخت. پس از غروب آفتاب به محل اقامت باز می گردیم و به استراحت و صرف شام خواهیم پرداخت.

روز سوم: شنبه ۳ تیرماه (۲۴ جون)

این روز به گشت کامل پارک ملی ماسایی مارا اختصاص دارد که شامل بازدید از برکه اسب‌های آبی، رودخانه مارا و مشاهده کروکدیل‌ها از نزدیک و همچنین رفتن تا مرز کنیا و تانزانیا خواهد بود. همچنین در فصل مهاجرت (تیرماه تا مهرماه) می‌توانید از مشاهده گله های میلیونی گورخرها و وایلدبیست ها که همه ساله در زمان مهاجرت بزرگ بین کنیا و تانزانیا در حال جابجایی هستند لذت ببرید. پیش از غروب آفتاب به سمت محل اقامت باز خواهیم گشت.

روز چهارم: یکشنبه ۴ تیرماه (۲۵ جون)

صبح آخرین گشت سافاری را در پارک ملی ماسایی مارا خواهیم داشت و سپس به محل اقامت باز می گردیم و پس از صرف صبحانه چک اوت می کنیم و راهی قبیله ماسایی خواهیم شد. پس از بازدید از قبیله ماسایی و تماشای رقص ها و آوازهایشان راهی دریاچه نیواشا خواهیم شد و در لوژ ۵ ستاره مان اقامت می کنیم. پس از صرف نهار فرصت خواهیم داشت تا در محوطه لوژ به گشت زنی بپردازیم. در محوطه این لوژ میتوانید گورخرها، زرافه ها و واتر باک ها را از نزدیک ببینید و در کنارشان راه بروید.

روز پنجم: دوشنبه ۵ تیرماه (۲۶ جون)

پس از صبحانه برنامه قایق سواری روی دریاچه نیواشا خواهیم داشت و به تماشای پرندگان دریاچه، اسب های آبی و عقاب های ماهیگیر خواهیم پرداخت. بعد از ظهر تایم آزاد برای قدم زدن کنار دریاچه و استفاده از محوطه بزرگ لوژ و استخر آن خواهیم داشت. همچنین علاقمندان می توانند به گشت آزاد بازدید از پارک ملی دروازه جهنم بروند.

روز ششم: دوشنبه ۶ تیرماه (۲۷ جون)

صبح پس از صرف صبحانه به سمت نایروبی حرکت می‌کنیم و در بین راه در نقطه ای مشرف بر ریفت ولی توقف می‌کنیم تا به داستان تکامل انسان در این منطقه گوش فرا دهیم. پس از عکاسی از چشم انداز شگفت انگیز آن به سمت نایروبی حرکت خواهیم کرد و از مرکز زرافه ها بازدید می کنیم. در این مکان شما میتوانید از نزدیک زرافه ها را لمس کنید و به آنها غذا بدهید. سپس راهی فرودگاه می شویم تا با پرواز بعدازظهر راهی مومباسا بشویم. پس از رسیدن راهی هتل ساحلی ۴ ستاره مان می شویم و اقامت می کنیم.

روز هفتم: سه شنبه ۷ تیرماه (۲۸ جون)

در این روز تا ظهر از بافت تاریخی مومباسا و قلعه قدیمی مومباسا بازدید می کنیم. همچنین از مرکز ساخت صنایع دستی مومباسا دیدن می کنیم و سپس به هتل باز می گردیم. بعداز ظهر برای استفاده از سواحل مومباسا تایم آزاد خواهیم داشت.

روز هشتم: چهارشنبه ۸ تیرماه (۲۹ جون)

در این روز تایم آزاد برای شنا و استفاده از سواحل زیبای جزیره را خواهیم داشت. علاقمندان می توانند از گشت آپشنال مانند قایق سواری و اسنورکلینگ در اطراف مومباسا و یا تور غواصی استفاده ببرند.

روز نهم: جمعه ۹ تیرماه (۳۰ جولای)

صبح پس از صرف صبحانه از هتل چک اوت می کنیم تا به سمت فرودگاه مومباسا برویم. حوالی ظهر به سمت نایروبی پرواز می کنیم و در ساعت ۱۴:۰۰ هواپیما در نایروبی به زمین خواهد نشست. به سمت ترمینال پروازهای بین المللی می رویم و سپس در ساعت ۱۸:۱۰ به سمت دوحه پرواز خواهیم کرد. هواپیما در ساعت ۲۳:۲۵ به دوحه خواهد رسید.

روز دهم: شنبه ۱۰ تیرماه (۰۱ جولای)

در ساعت ۰۰:۵۵ به سمت تهران پرواز خواهیم کرد و در ساعت ۰۴:۴۰ به تهران می رسیم و تور کنیا به پایان می رسد.

نکات مهم تور کنیا

خدمات تور کنیا

لوازم مورد نیاز تور کنیا

جاذبه ها و دیدنی های کشور کنیا

سفرنامه کنیا

برای خواندن سفرنامه کنیا روی آیکن بالا کلیک کنید.

سبد خرید